Blog

Proč nejsou balkonovky pěkné?

Možná vás od pěstování verben, surfinií, petunií, milion bells odradilo to, co se s nimi stalo během léta: z pěkných a košatých rostlin zůstaly jakžtakž olistěné poloviny výhonů, na spodních částech lístky hnědnou, zasychají a stonky vyholují.

Příčinou je obvykle padlí, které je dokáže likvidovat. Preventivně můžete ošetřit hned při výsadbě půdu přípravkem Previcur  nebo Teldor nebo Rovral, příprava zálivky dle návodu.

Navíc doporučujeme vyštipování květů pro kompaktnost rostliny. Při osazování truhlíků je dobré zapracovat do substrátu dlouhodobě se uvolňující hnojivo OSMOCOTE balkón.

Thúje – pohádkový živý plot

Thúje – pohádkový živý plot

Túje patří mezi okrasné dřeviny, které jsou oblíbené pro svou rychlost růstu. Tento jehličnan pochází ze Severní Ameriky a do Evropy byl dovezen v 16. století.

číst více
Hnojivo jícha

Hnojivo jícha

Kdy se vám poštěstí, že můžete něco pořádně pohnojit? S jíchou vám to půjde jedna dvě. Vytvořte si své tekuté, naprosto ekologické a organické hnojivo.

číst více
Jak pěstovat mátu peprnou

Jak pěstovat mátu peprnou

Máta má blahodárné účinky na naše zdraví. Tlumí křeče zažívacího traktu, bolesti hlavy, povzbuzuje chuť k jídlu, tlumí kašel a má protizánětlivé…

číst více
Prvosenka jarní

Prvosenka jarní

Bylina svatého Petra, šlaková bylina, podléštka, žluté punčošky bukvice bílá nebo prostě petrklíč. Tohle všechno jsou názvy pro prvosenku jarní.

číst více